Üstün veya Özel Yetenekli Bilgi Paylaşım Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

TÜRKİYE ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR 2. ULUSAL KONGRESİ

TÜRKİYE ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR 2. ULUSAL KONGRESİ Empty TÜRKİYE ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR 2. ULUSAL KONGRESİ

Mesaj  ustun Cuma Ağus. 08, 2008 11:46 am

TÜRKİYE ÜSTÜN YETENEKLİ ÇOCUKLAR 2. ULUSAL KONGRESİ
25 Mart-27 Mart 2009 - ESKİŞEHİR / TÜRKİYE
İlki, Milli Eğitim Bakanlığı, Marmara Üniversitesi ve Çocuk Vakfı işbirliği ile 2004 yılında İstanbul’da düzenlenen Türkiye Üstün Yetenekli Çocuklar Ulusal Kongresi’nin ikincisi, Anadolu Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekalıların Eğitimi Anabilim Dalı Başkanlığı’nın ve Üstün Yetenekliler Eğitim Programları (ÜYEP)’nın organizasyonu ile 25-27 Mart 2009 tarihleri arasında Anadolu Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

Bu kongre ile üstün zeka, üstün yetenek ve yaratıcılık konularında bilgi, deneyim, araştırma ve yeni uygulamaların paylaşılması, yeni açılımlara yönelik olarak tartışma platformlarının oluşturulması ve kongreye ulusal boyutta süreklilik kazandırılması hedeflenmektedir.

Çalışma alanı farketmeksizin üstün zeka, üstün yetenek ve yaratıcılık konularına ilgisi olan kişilerin ulusal düzeyde düzenlenen bu kongreye katılımları alanın gelişimi ve Türkiye genelinde gündem yaratılması bakımından son derece önemlidir.

Doç. Dr. Uğur Sak

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı

Düzenleyici: Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Özel Eğitim Bölümü Üstün Zekalıların Eğitimi Anabilim Dalı
Kongre Merkezi: Anadolu Üniversitesi
Organizasyon Kuruluşu:
Konaklama: Anemon Hotel Eskişehir
Kongre Yeri : ESKİŞEHİR
Kongre Tarihleri: 25-27 Mart 2009

01 Ekim 2008 : Bildiri önerilerini almaya başlama tarihi
15 Aralık 2008 : Bildiri önerilerini gönderme için son tarih
25 Aralık 2008 : Kabul edilen önerilerin duyurulma tarihi
31 Ocak 2009 : Erken kayıt için son tarih
25 Mart 2009 : Kongre başlangıç tarihi
27 Mart 2009 : Kongre bitiş tarihi

Kongre Konu Başlıkları

Üstün yetenek/üstün zeka ve yaratıcılık konuları ile ilgili olarak aşağıdaki alt başlıkları kapsamaktadır:

Ölçme, değerlendirme ve tanılanma

Kuramsal tartışmalar

Bilişsel, biyolojik, sosyokültürel ve diğer yaklaşımlar ve araştırmalar

Eğitim programları, modelleri; öğretim stratejileri ve özgün uygulamalar

Rehberlik ve psikolojik danışmanlık

Aile eğitimi

Dezavantajlı üstün yetenekli çocuklar

Üstün yetenekli öğrencilerde düşük başarı

Üstün yeteneklilerin sosyal ve duygusal gelişimleri

Öğretmen yetiştirme programları

ustun

- Similar topics