Üstün veya Özel Yetenekli Bilgi Paylaşım Forumu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Üstün Yetenekliler Oyuncak Hollanda Gelen Mail

Üstün Yetenekliler Oyuncak Hollanda Gelen Mail Empty Üstün Yetenekliler Oyuncak Hollanda Gelen Mail

Mesaj  Admin Cuma Ağus. 08, 2008 12:01 pm

Degerli yetkili,

Oncelikle sitenizden dolayi sizleri kutlarim ve suan Turkiye de bu tur cocuklara yonelik cok az olan sitelerin cogalmasini dilerim.

Ben Hollanda da yasiyan ustun zekali bir cocuk babasiyim. Oglum suan 10 yasinda ve 5 yasindayken IQ testi yapildi ve kendisinin o zaman itibari ile 140 IQ olculdu. Bu zeka ustunlugu beraberinde bir takim toplumsal uyumsuzluk problemlerinide beraberinde getirdi. Bu uyum sorunlarini en aza indirmek ve kendisiyle barisik bir insan yaratmak icin son 4 ila 5 yildir yogun bir sekilde calisiyoruz ( gerek profosyonel psikolojik yardim gerekse okul duzeyinde ). Suana kadar kat ettigimiz seviyeye bakarsak 5 sene oncesine nazaran oldukca iyi bir yolda oldugumuzu soyleyebilirm, ancak daha gitmemiz cok daha fazla yolun olduguda bir gercek.

Bu hikayenin daha derinlerine inmeden benim sizlere anlatmak istedigim asil konuya gelmek istiyorum. Yaklasik uc sene once, herhangi buyuk bir oyuncakciya (toy’s r us, intertoys vs)gittigimizde oglumun ilgisini ceken bir oguncagin bu tur maazalarda olmadigini ve ayni durumda olan diger anne ve babalarinda ayni sorunlari yasadigini fark ettim. Bunun sonucunda bu tur cocuklarin ilgisini ceken gerek ozel yasamda gerekse okul yasamlarinda kullanabilecekleri oyuncaklarini toplayan bir “webshop” olusturmaya calistim. Bu dukkan yaklasik bir senedir aktif ve hergecen gun buyuyen bir musteri kapasitesi var (ozelliklede okul cevresinde). Eger vaktiniz olursa lutfen bu webshop’u www.slimmespelletjes.nl ziyaret ediniz. Bunu sizden ozellikle istiyorum , cunku suana kadar butur urunleri Turkiyede satan veya tanitan bir kuruma ulasamadim. Burada edindigim deneyimler sonucunda butur cocuklarin mutlaka farkli oyuncaklara ihtiyaci oldugunu kanaatindeyim, enazindan okul seviyesinde butur oyuncaklar kullanilabilir diye dusunuyorum. Benim bu e-mail i gondermemdeki amac kesinlikle ticari icerikli degildir, amacim sadece butur cokularin saadece satranca ve klasik zeka oyunlarina mahkum edilmesine karsi oldugumu ve butun normal cocuklar gibi bu cocuklarinda oyuncak secme ozgurlugune sahip olmalari gerektigine inandigimdandir.

Sizlere onerdigim websayfasinin tamami Hollandaca dilinde, ama eger ilginizi ceken bir urun varsa sizlere turkce cevirisini yapabilirim.

Saygilarimla,

Nihat Sevim

+31624097847

Admin
Admin

http://ustunveozel.yetkinforum.com

- Similar topics